Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Спорт ГОООЛСН

Свернуть
X
 
  • Фильтр
  • Время
  • Показать
Очистить всё
новые сообщения

  • Спорт ГОООЛСН

    Спорт ГОООЛСН

  • Хорошим делом занимаетесь товарищи)
    9. Курганов Максим - но приеду первый раз и только на 14 мая, пообщаться и поучится!

    Комментарий


    • Вова, мы проста не разумеем адзін аднаго.

      -------Размежаванне рэчкі на чатыры няроўныя па ўмовах сектары гэта першае пагаршэнне.--------Лёсаванне і змена сектараў - гэта першае паляпшэнне, усе будуць у роўных умовах.
      ---------Падлік вынікаў пры некалькіх сектарах па старой сістэме гэта другое пагаршэнне-----------гэта другое паляпшэнне, вынік аб'ектыўны па месцы ў сектары і па вазе ў агульным заліку за 2 тура. Чаму - па старой сiстэме?
      ----------Адмена забродкі - гэта трэццяе----------у нас няма мэты адмяніць, у нас мэта не сарваць спаборніцтвы.

      ----------На мой погляд нават стары рэгламент з раз'ездамі больш спартыўны чым новы----------ён быў неспартовым, таму і ўводзім новы рэгламент, які дае ўсім роўныя ўмовы для выступу. Мы ўвялі раз'езды для таго, каб развесці удзельнікаў па рацэ, каб больш добрых месцаў можна было выкарыстоўваць. Але гэта не прывяло да прыкметнага паляпшэння і выраўноўванню ўмоў для кожнага спартсмена. Некаторыя лавілі усе 2 дня на адным добрым пункце, іншыя так і не маглі дабрацца да перспектыўных месцаў. Зараз усе атрымаюць магчымасць лавіць на лепшых месцах, чарговасць вызначыць лёсаванне


      ----------Што бы я зрабіў------------:

      -----------Зрабіў бы толькі 2 сектары пры былым варыянце падліку--------------варыянт у нас быў такі: балы = вага х даўжыня. Цяпер мы паменшылі ролю верхаводак і павялічылі ролю яльца, галаўня і іншай буйной рыбы. Тут няма праблемы, гэта відавочна - будзе мала людзей - будзе менш сектараў

      , ---------альбо ўвёў бы новую сістэму падліку вынікаў пры большай колькасці сектараў -----------што мы і прапануем зрабіць
      .
      -----------Я лічу больш рэалістычным зрабіць 2 сектары ўлічваючы колькасць удзельнікаў-----------Колькі іх будзе - невядома, колькi патрэбна для 2 сектараў?
      ---------- Забродку я бы не забараняў, а пакінуў бы як ёсць - на свой жах і рызык...[/QUOTE]-----------у нас заўсёды было кампраміснае рашэнне - у сярэдзіну ня залазіць, каб не правакаваць інспекцыю

      Комментарий


      • Цёмік, я супраць сектараў нічога не маю ды і супраць таго што трэ будзе ножкамі па беразе бегаць... Разумеешь тут справа ў падліку... Калі падлік выніку будзе асабісты для кожнага сектара то пытанняў няма.... А калі тых хто будзе ў сектары ад палянкі да баравікоўшчыны і тых хто на Галімшчынскам палавіку ловіць судзіць аднолькава то тут а ніякам спорце і размоў не можа быць... І аб аб'ектыўнасці так сама...

        Комментарий


        • Сообщение от senegal Посмотреть сообщение
          А калі тых хто будзе ў сектары ад палянкі да баравікоўшчыны і тых хто на Галімшчынскам палавіку ловіць судзіць аднолькава то тут а ніякам спорце і размоў не можа быць...
          А нiбыта раней iнакш было)))
          Тут хаця б ёсць шанец спачатку стаць першым у сваiм сектары.

          Комментарий


          • я паспрабую яшчэ раз растлумачыць прапанаваны варыянт судзейства, таму што я не магу зразумець тваёй логікі.

            Судзяць удзельнікаў асобна ў кожным сектары.
            Усе яны ловяць у аднолькавых умовах - і па месцы лоўлі і па часе лоўлі.
            На наступны дзень адбываецца ратацыя і змена сектараў.

            Гэта значыць кожны можа трапіць на палавік.

            Па выніках двух тураў глядзяць, якую суму занятых месцаў у сектарах атрымаў удзельнік - хто -то атрымаў 1 + 1 = 2 і гэтак далей.
            Затым глядзяць, колькі рыбы налавілі ўдзельнікі, у каго большая вага - той вышэй.
            Прынцып падліку застаецца ранейшым, ён у нас быў верным і застаецца такім.
            У нас толькі з'яўляецца лёсаванне, якая не дасць табе заняць палавік на 2 дні, а дазволіць усім удзельнікам лавіць прыкладна ў роўных умовах, змяняючы сектара.

            Комментарий


            • Хлапцы,мяркую,нiхто з вас не будзе спрачацца наконт таго,што ваша вельмi патрэбная гутарка павiнна праходзiць не на старонках д'яблавай прыдумкi па мянушцы "iнтэрнэт",а у коле аднадумцау.Напрыклад,на беразе Гауi...Не?На мой погляд,гэта будзе наiбольш прадуктыуна.А так усё сапрауды выглядае,як "паламаны тэлефон"...
              Друг,из кувшина полного того плесни вина,я буду пить его,пока гончар не вылепит кувшин из праха
              твоего и моего... Омар Хайям.
              ПРОГРЕСС 2 М + YAMAHA 25 ESR (NWL) + МЗСА 81771 Е 101

              Комментарий


              • Цёма, раней межаў не было і хто хацеў той лавіў дзе хацеў.
                Васіль, відаць я не так зразумеў частку падліку ў рэгламенце... Калі падлік вынікаў будзе па кожнаму сектару асобна, то пытанні адпадаюць...
                Андрэй, я думаю што нам бы хапіла адной гадзіны каб дамовіцца)))

                Комментарий


                • Сообщение от chizhik Посмотреть сообщение
                  Проста будзем менш бегаць, а больш лавiць, асцярожна i свядома.
                  Слушна!

                  - - - Добавлено - - -

                  Сообщение от chizhik Посмотреть сообщение
                  Тут хаця б ёсць шанец спачатку стаць першым у сваiм сектары.
                  Згодзен. Зараз перамагчы у сектары, у складаных абмежаваных умовах будзе найцяжэй, але і цікавей адначасова. Гэта будзе зусім іншы погляд на месца, і на рыбу.

                  - - - Добавлено - - -

                  senegal,
                  chizhik,
                  Уладзя, Цема, не бачу Вас у папярэднім спісу удзельнікаў. Нешта замінае?

                  Комментарий


                  • Воука,дык нi на iмгненне не сумняваюся,бо клубная групоука ужо дауно устакАненая,i разумее адзiн аднаго з пау-абарота.)))Тым больш,што i мэта дзеля усiх даволi знаёмая.
                    Друг,из кувшина полного того плесни вина,я буду пить его,пока гончар не вылепит кувшин из праха
                    твоего и моего... Омар Хайям.
                    ПРОГРЕСС 2 М + YAMAHA 25 ESR (NWL) + МЗСА 81771 Е 101

                    Комментарий


                    • Сообщение от Stoubur Посмотреть сообщение
                      Зараз перамагчы у сектары, у складаных абмежаваных умовах будзе найцяжэй, але і цікавей адначасова. Гэта будзе зусім іншы погляд на месца, і на рыбу...
                      Главный принцип соревнований, это когда все участники находятся в одинаковых условиях...
                      Всё остальное обсудим на открытии, в живом общении...
                      Регистрируйтесь и участвуйте!..
                      ;)

                      Комментарий


                      • Хотелось бы знать крайний срок регистрации, я о Гавье.Ехать далековато .

                        Комментарий


                        • Сообщение от Polkovnick Посмотреть сообщение
                          Главный принцип соревнований, это когда все участники находятся в одинаковых условиях...
                          Юра, даже в одном столитровом аквариуме, с разных его сторон будут неравные условия. Тут встает вопрос в мотивации спортсмена, и то как он умеет двигаться по реке, думать, принимать решения, перестраиваться по месту и т д.

                          - - - Добавлено - - -

                          Сообщение от kocta Посмотреть сообщение
                          Хотелось бы знать крайний срок регистрации, я о Гавье.Ехать далековато .
                          Зарегистрироваться Вы можете и за час до старта уже на месте.

                          Комментарий


                          • Сообщение от Stoubur Посмотреть сообщение
                            senegal,
                            chizhik,
                            Уладзя, Цема, не бачу Вас у папярэднім спісу удзельнікаў. Нешта замінае?
                            Я палiчыў, гэта вiдавочна) 100% удзельнiчаю!

                            Комментарий


                            • Немного мыслей по поводу равных\неравных условий.

                              Прежде всего под этим теперь подразумевают примерно схожие места на реке, удобные для ловли. Так?
                              Для этого мы делаем просто огромные сектора и организуем их смену для участников.

                              Меня удивляет, что здесь никто не привет другой вариант, который, на мой взгляд, более весом в нашей ситуации.

                              На чем делать результат?
                              Сейчас зачет идет по весу, я об этом писал, и гнать в длину уклеек нет смысла.
                              Простая арифметика: средний вес уклейки - 10 - 12 грамм.
                              На 300 грамм (вес одного 25 см голавлика или 4 ельцов) надо надергать 30 штук и это уже граница лимита.
                              Один голавль, который точно плавает в нелюбимом Володей секторе В, перевесит десяток ельцов с половика.
                              Не забудьте о щуке. Она всегда ловится. Я знаю, что часть народа уже точит стримера.

                              Зачем щучнику, эти половики, за которые идет здесь борьба?

                              Подумайте на чем и чем сделать результат и вы получите совершенно разные понятия о перспективных местах, о лучших - худших секторах и тд.
                              Поэтому важно иметь пространство, а не конкретный половик, который может быть занят самым подлым образом.

                              Комментарий


                              • Посмотрите здесь новый вариант регламента на Гавью.
                                Суть - расширили и сместили зоны В и С.

                                Звоните, у нас сегодня заседание клуба, будем обсуждать регламент и заодно послушаем с пивом и рыбой историю о Страшном зимнем Севере.
                                Собираемся в Корчме на набережной в 18-19.00


                                Регламент NEW.docxРегламент NEW.docx


                                А здесь НОВЫЕ ПРАВИЛА, обработанные с учетом замечаний. Я, возможно, что-то пропустил или был неточен. Поправьте и дополните.

                                Соревнования NEW.docx
                                Последний раз редактировалось василь; 04.05.2016, 16:02.

                                Комментарий

                                Просматривают:

                                Свернуть

                                Обработка...
                                X