Сообщение от ershatnik
Посмотреть сообщение
Сообщение от вепрь Ы (Sergei)
Посмотреть сообщение

ershatnik , вже було, повторюся. Скажу про себе - є такі речі, як, ну не знаю як назвати, інтуїція чи що. Це стосується, як мені здається, будь-якої господині (або господаря), у якій виходять неймовірно смачнi речі. А також, напевно, а скоріше впевнений, енергетика якась своя, особлива, я це називаю "руки", "різні руки", а також душа, настрій, думки, характер... Може для когось це здасться заморочками, я особисто так не думаю. Ну от як приклад - одні й ті ж інгредієнти, вода, сіль, борошно, дріжджі, овочі-фрукти, м'ясо..., один вогонь на двох, один посуд - і дві господині. Наприклад, борщ, який варила бабуся і варить мама. Не скажу зараз, чий смачніше, раніше був бабусин, тепер цей смак стерся, тому що її борщу я вже ніколи в житті не поспробую, тепер маминим, коли приїжджаю додому, не можу от'їстися - три миски влазить за милу душу (а миски ого-го ), та з сальцем домашнім з часничком, огірочком з макітри, квашеною капустою з яблуками, домашньою "сльозою" під 50 градусів (кавунами моченими з бочки, холодненькими, закушуючи;)), "синенькими", під гнітом набиравшими смаку, з перцем і часником, та з домашньою аджичкою, прикушуючи домашніми пиріжками з картоплею, печінкою та капусткою .... у-у-у-у, аж гай шумить, слиновиділення як у скаженої собаки, а морда і боки через тиждень починають блищати та й трiщати, як у того борова , що зарiзали у той же день, коли ще не встигли закрити ворота по приїзду за авто с бiлоруськими номерами ... ;) Та що боки, а настрій, а смакові відчуття і враження .... ех, далеченько рідний дім та рiдна ненька...: (
Ах да, відволікся трохи. Так я про що кажу - у цих двох господинь, якi готували в однакових умовах з одних і тих же продуктів - абсолютно різні страви виходять (по борщу скажу - на другий день самий справжнісінький борщ, іноді навіть на третій, хто скаже, що це не так, це значить, що він ніколи в житті не їв людського борщу ;)) Я до чого це веду, до того, що все вищенаписане відноситься також i до приготування сала. Ні, це все, звичайно, не допоможе краще відкушувати та жувати сало від шкiрки, не прибере запах "кнура", але я ж мова веду про правильне сало, чи не так ;)
Якщо просто в ящик, сухим засоленням - основне правило, це щоб не було прошарку повітря між пластами, між шкіркою і нижнім шаром, інакше від повітря сало зжовтіє, і згіркне, а шкiрка не те що жуватися не буде, а й різати доведеться як кирзу, і навіть, якщо хто помічав, як пластмасу. А хорошу, смачну, ароматну ніжну шкірку, знаю точно, є любителі пожувати з хрускотом за вухами ;)
Якщо солити, наприклад в макітрі, теж сухим засоленням, це стосується також.
Якщо в макітрі, в розсолі, або у банцi накрайняк, ну тут вже залежить i від води, i вiд приправ, .... ну і як писав вище - від самого засолювача.;)
У мене, наприклад, не вийдуть пельмені, пиріжки, вареники або шашлик, якщо я буду строго діяти за рецептом - він скоріше орієнтир на те, яким повинен бути приблизний смак. Інтуїція, брат ershatnik , спокiй у душi, думки хороші, добрі ... Так само і з принадою для риби в мене, якщо роблю сам. Запитають у мене, скільки чого додав - а я і не відповім. Скажу, звичайно - півкіло того, 100 грам того, трохи того... А конкретніше? Дик, на око, і корицi додам трошки, або коріандріка, може чутарік ванількі, а може в мяско для пельмешкiв кефирчика плюхню трошечки, на око, для соковитості, а може в тісто для вареників, замість кефіру, сметанки домашньої, якщо є під рукою , та олії соняшникової, домашньої, пахучої, я її "справжня" називаю ( і в принаду для рибки капаю, разом з макухою з тієї ж олійниці ;)). А в якій послідовності, запитають? Ну, по порядку, за логікою, а точніше ... не задавайте питань, як душа підкаже. Краще ставайте поруч, якщо думки добрі і є справжнє бажання отримати відповіді, наливайте в чарочки "сльози", підчепите видельцем мені та й собі ось той і той шматочок сальця з трьома апетитними смужками, та прихопіть ось того "пупирчатого зеленого хрустика" з бочечки, чокнемося, здригнемося, видихаємо, невеличка пауза, слідом понюхаємо, глибоко втягуючи непередаваний аромат хлібця з сальцем, і відправимо в рот, і слідом, не зволікаючи, захрумкаємо огiрочком... Душа заспівала-а-а-а ... Якщо бажання дізнатися відповіді на питання не пропало, беріть качулку і розгортайте тісто, нічого-нічого, не Боги горшки обпалюють ... ну, з Богом ...
А якщо це нецікаво, і вважаєте занудством - тоді це не для вас, краще посидiть собi тихенько в сторонці та не пихкайте, вареники (як приклад читай: сало, м'ясо, борщ, тощо...) не люблять поспіху, суєти, злоби, лайливих слів та чорних думок. Сидіть і чекайте, вже вода закипає, он, вже бурбалки пiйшли, у вас є ще одна спроба отримати заряд позитиву і, можливо, стати кращим і добрішим ... I не їжте картоплю та капусту з миски, краще наповнюйте чарки, ще по разу жахнемо, бо вже дружини починають з-під лоба косо дивитися...;)
Вибач, друже ershatnik, я так і не дав тобі відповідь на питання про конкретні рецепти засолювання сала, але їх, я думаю, ти знайдеш у загальному доступі. Це довго треба розповідати, як годувати, чим годувати, який ящик...та й не потрiбно воно тобі, це треба під чарчину біля багаття не одну годину побалакати, а це вже, як кажуть, "совсем другая история" ;)
Так що не заморочюйся особливо.
Купуй сало та й приправи.
Бери сiль та засолюй.
З Душею. ;)
Усiм смачного!!!
Прокомментировать: